Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá
                  V dnešní době bývá módou zpochybňovat hodnoty. Někdy je namístě pozastavit se nad neoprávněným užíváním vysokoškolských titulů, nad nedostatečnou úrovní diplomek našich představitelů.  Ale to, co si dovolil vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek letos v adventu byla, řekněme si to na rovinu, ubohá fraška. U člověka, který zpochybňuje škodlivost kouření, existenci Al-Kaidy, a 11. září v Americe a nepochází z opice, bychom si mohli říci, že se jedná z jeho strany o neplacené humoristické vystoupení nebo kviz. To by  bylo možné, kdyby to nebylo tak zlé, a kdyby to nebylo veřejné.

            Nicméně profesor Mons. Tomáš Halík to tak pojal, protože nic jiného ani není možné. Atakován medii v době adventu, poněkud nezastán těmi, kteří mu něco dluží, poslal mi brzy ráno mail, který posléze vyšel na ChristNetu i v Parlamentních listech.  Tam nemíní cokoli nadále Hájkovi vysvětlovat, ani se s ním usmiřovat, neboť tento pán je  ve skutečnosti Halíkovým agentem na Hradě, kde je jeho cílem páně Klausovu popularitu stále snižovat, a naopak zvyšovat popularitu páně Halíkovu,  aby konečně ten dosáhl prezidentského křesla...

          Hájek se však náhle a vypočítavě zhlédl v "poselství" pana arcibiskupa Duky , který oba vyzval ke smíření. Co však prohlásil v celé kauze Duka? V době adventní, kdy bylo učiněno "křivé svědectví proti bližnímu", se postavil opět (!) nějak mimo, a to dokonce i mimo vánoční poselství. Měl příležitost vynahradit Halíkovi to, co mu jaksi dluží od svatováclavské slavnosti, a tak se jednoznačně zařadil mezi hradní partičku a vysloužil si tak přízvisko "klausův biskup" . Duka reagoval pouze v duchu přísloví "nehas, co tě nepálí", zatímco  Halík pojal záležitost nadlehčeně "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". 

      Kdo reagoval náležitě, nechávám na čtenáři... 


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Povolební blog

Prohlášení SKŽ k projevům rasové a etnické nesnášenlivosti v ČR